magazin
Vajon mi esik le Alain Resnais 1959-es mesterművéből annak, aki bárminemű előismeret nélkül kattint rá az HBO Maxon? Biztos válasz erre a kérdésre…
továbbmagazin
A Sight & Sound minden idők legfontosabb filmjeit kereső 2022-es szavazásán a Jeanne Dielman, 1080 Brüsszel, Kereskedő utca 23. című filmet…
továbbhír
A Filmvilág folyóirat most megjelent áprilisi számában Jancsótól a Buharovokig részletesen foglalkoznak a hungarofuturizmus filmes irányaival,…
továbbhír
A Filmvilág elsősorban a januárban elhunyt Jancsó Miklós életművének szenteli legfrissebb számát, de olvashatunk még benne Alain Resnais-ről, a…
továbbmagazin
Nehéz megérteni, mi történik idén Berlinben. Minden nap két vagy három filmet mutatnak be a versenyprogramban, és mindegyik előtt reménykedünk, hogy…
továbbmagazin
Bár hetek óta érkeznek a hírek az idei Berlinaléról, a teljes versenyprogram bejelentése csak két hét múlva várható. Türelmetlenségünk…
továbbhír
A 91 éves Alain Resnais filmje is szerepel a 64. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál, a Berlinale versenyprogramjában a szervezők tájékoztatása…
továbbhír
A világhírű sztárok (Brad Pitt, Nicole Kidman) és az angolszász mozi legnagyobbjainak érkezése előtt hétfőn a cannes-i filmfesztiválra visszatérő…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié